Connect with us

Saç bakımı

Saç kurutma makinesi

Yayın tarihi

/

Saç Kurutma Makinesi

Özellikle kış aylarında saç kurutma makinesine çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Saç kurutma makinelerinin kendi özelliklerine göre çok çeşitli kullanım şekli bulunmaktadır. Uzun süre hayatımızda kullanabilmek için en doğru makineyi seçmek ve satın alırken saç kurutma makinesinin genel özelliklerine dikkat etmek gerekmektedir. En iyi saç kurutma makinesi ve özellikleri ile birçok çeşidi bulunmaktadır.

Saç Kurutma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Saç kurutma makinesi aldınız ve kullanırken dikkat edilmesi için gereken en önemli detay ise suyla temasıdır. Saç kurutma makinesi asla ve kesinlikle suyla temas etmemesine dikkat etmeniz gerekir. Saç kurutma makinesini lavabo ve küvet gibi suya çok yakın yerlerde kullanmamaya mutlaka özen göstermelisiniz.

Ayrıca saç kurutma makinesini tutarken ellerinizin de ıslak olmaması yani kuru olmasına dikkat etmelisiniz. Saç kurutma makinesini kullanırken özensiz tutmamalısınız. Ayrıca kullanım anında ya da sırasında makineyi çok fazla sallamanız, aksi halde makinenin içindeki önemli parçalara zarar vererek, makinenin hemen ve çabuk bozulmasına yol açarsınız. Saç kurutma makinenizin çok uzun süre açık kalmasını istemiyorsanız, açmadan önce bir havlu yardımı ile saçlarınızın fazla suyunu ve ıslaklığını almalısınız.

Böylece saç kurutma makineniz daha az sürede açık kalacak ve fazla elektrik tasarrufu sağlamış olacaksınız. Yeni saç kurutma makinesi satın almayı hala düşünüyorsanız, full özellikli bir süre sonra otomatik olarak kendiliğinden duran saç kurutma makinelerini de kullanmayı tercih olarak düşünebilirsiniz.

Saç Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç kurutma makinesinin içindeki filtre kapağı, makinenin çalışan motorunun hava almasını sağlamaktadır. Bu da saç makinesinin ömrünü çok uzatır. Filtre kapağının en kaliteli ve etkili olmasına böylelikle özen göstermelisiniz. Makinede bulunan soğuk üfleme tuşunun olması ile saç şekillendirme esnasında işinize çok yarayabilir. Saç kurutma makinelerinde, ayarlı ısı kademesi ve farklı kullanım şekillerini her zaman deneyenler için vazgeçilmez bir özelliktir. Makinede en az 3 ayarlı veya kademeli güç ayarı bulunmaktadır. Aksi takdirde, tüm saç tipi için ve her kullanım için aynı ısıyı dereceyi kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Seramik ısıtıcılar, etraftaki çevre sıcaklığına göre ısılarını her zaman otomatik olarak ayarlar. İyonik seramik teknolojisi ile saçtaki statik elektriği alır ve saçın anında elektriklenmesini engeller.

Saç Kurutma Makinesinin Çalışmama Nedenleri Nelerdir?

Makinenin bağlı olduğu ana prizde elektrik kesik veya olmayabilir. Bir kontrol kaleminin yardımı ile prizde elektrik olup olmadığını hemen anlayabilirsiniz. Makine aşırı ısınma yaparak kendiliğinden kapanabilir. Saç kurutma makineleri havasız ve dar alanda çalıştırıldığı sırada bir müddet sonra çok aşırı ısı nedeniyle makinenin içindeki termik anında atar. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda kullanılan makineyi 20 dakika kapalı tutmalı ve daha sonra dinlendikten sonra yeniden çalıştırmalısınız. Makinenin kablosu çalışırken kopmuş ya da anında zarar görmüş olabilir. Saç kurutma makinesini fişe takmadan önce, mutlaka kablosunu kontrol ediniz. Kabloda bir kopukluk olması elektrik akım kaçağına yol açabilir. Makine fişe tam oturmamış ta olabilmektedir. Makineyi çalıştırmadan önce takılacak fişin yuvaya oturduğundan veya girdiğinden emin olunuz.

Kaliteli Ürünler

Duş aldıktan sonra saçlarınızın çabuk kuruması için çok tercih ettiğiniz ve evinizde olması gereken bir teknolojidir. Bu teknolojilerden biri saç kurutma makineleri kadınlar için oldukça önemlidir. Piyasada sayısız birçok saç kurutma makinesi bulunmakta, ancak her saç kurutma makinesi aynı performansı ve kaliteyi vermeyebilir. Saçlarınızı kurutmak için basit bir işlem gibi görünebilir fakat büyük zararlara da yol açabilir. Sebebi saç kurutma makinenizin markası ve kalitesinin veya teknolojisinin yetersiz yan, eksik kalması olabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sizler için en iyi ve kaliteli saç kurutma makinelerini araştırılmaktadır. Bu saç kurutma makinesi kullanıcıları yorumları tarafından tam not ve güvenoyu alan ve alınmaya değer tüm ürünler arasında yer almaktadır. Saç kurutma makinesi alırken dikkat etmeniz gereken kurallar arasın da kadınların en çok kullandığı ürünlerden biri olan saç kurutucu olan makinelerdir. Sizde saç kurutma makinesi alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız mutlaka bilmelisiniz.

Kaliteli Kurutma Makinesi

Saç kurutma makinesi alacak kişiler tavsiyeler doğrultusunda dayanıklılık ve gücü konusunda yaklaşmaktadırlar. Saç kurutma makinesi tavsiye edildiğinde en çok çeşitlere özelliklere bakılmaktadır. Bu özelliklere sahip makinelere sırasıyla sizlere açıklanmaktadır. 2200 W tam profesyonel makine ful güçlü bir hava akışı oluşturmaktadır. Kaliteli sonuç olarak, güven, güç ve hız hepsini bir arada sunmaktadır. Saçı kurutmak ve güzel şekillendirme işlemini çok daha hızlı ve kolay hale getirmektedir. Mükemmel bir modeli oluşturmak için size gereken kalite hız ve ısı kolayca ayarlanabilir. Altı farklı ful ayar, hassas ve çok özel şekillendirme için ful tam kontrol sağlar.

Güçlü Motora Sahip Makine

2500 W çok güçlü güce sahip bu makine ful ultra güçlü özelliğiyle kurutma süresini çok azaltır. 2 kat güçlü Power perfection teknolojisi bulunmaktadır. Oldukça çok hafif olan bu kaliteli ürün aynı zamanda kolay kullanım sağlayarak 360 derece otomatik dönebilen kompakt bir yapıya sahip olmaktadır. Farklı ısı seviyeleri eşit ısı dağılımı sağlar ve saçlarınızı daha kolay ve çabuk kurutmanızı sağlar. Ayrıca iyonizer fonksiyonu ile saç elektriklenmesinin önüne geçmektedir.

İyonizer Yapısı

2000 W güce ve ION super teknolojisine sahip bir makinedir. Güçlü ve hızlı hava için, uzun ömürlü, kaliteli profesyonel sessiz AC-Motor ve 3 ayrı hız ile sıcaklık otomatik ayar düğmesi sayesinde 6 ayar imkanı sunmaktadır. Aksesuarları ile kullanışlı hale gelen ürün, iyonizer yapısı sayesinde elektriklendirmeleri çok azaltıyor. 2200 W güce ve kaliteli iyonik ful özelliğe sahip bu güçlü kurutma makinesi yüksek çıkış akımı ve gücüyle profesyonel saç kurutma makinesi ile aynı düzeyde hava akışı sağlamaktadır. İyonik Fonksiyon aynı anda saçın elektriklenmesini de önlemektedir. Soğuk üfleme teknoloji özelliği ile saçınız uzun süre şeklini korumasını böylece sağlarken 5 kat seramik ile boyalı ve yıpranmış saçlar için iyi bir çözüm olmaktadır. Makinenin aynı anda farklı hız ve sıcaklık ayarları ile 4 metre kablosu bulunmaktadır.

Ultra Güçlü Kurutma Makinesi

Ultra-lüks 2200W makine alırsanız saçınızı şımartırsınız. Gelişmiş keratin seramik kaplı ve kabarmayan parlak canlı saçlar için 90% fazla iyon özelliği ile çok üstün bir fön ve profesyonel güzel sonuçlar sağlamaktadır. Soğuk üfleme ve farklı ısı ayarları ile saçınızı asla yıpratmadan kurutmanıza hızlıca yardımcı olur. Kolay temizlenebilir 5 yıl garantisi ile çok uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Tavsiye ve Fiyatlar

Kurutma makinesi iyonlu ve iyonsuz olmakla beraber teknoloji farkı bulunmaktadır. Zamanla iyon teknolojisi sayesinde fön değil sadece kurutma bile yapılan saçlara inanılmaz bir parlaklık katmaktadır. Bazen bu özellikler kısa sürede sona erebilmektedir. Saçları kurutması uzun sürdüğü için farklı bir makine arayışına girebilirsiniz. Eğer kısa saçlıysanız fiyatı makul bir ürün alabilirsiniz. Saç kurutma makinesi fiyatları belirli zamanlarda değişiklikler gösterebilmektedir. Şu anki bilinen fiyatlar ise

25 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir. Saç kurutma makinesi her zaman kullanışlı ve sağlam olmalıdır. Kullanım tavsiyeleri bireysel olarak kişiye göre değişebilmektedir.

Okumaya devam et
Tıkla yorum yap

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trendler