Connect with us

Saç bakımı

Saç Kurutma Makinesi Şikayetleri

Yayın tarihi

/

Saçlar, kişilerin sağlıkları ve görünümleri açısından büyük önem taşımaktadır. Güzel görünümlü saçlara sahip kişilerin özgüveni artar. Saçlar, kişileri çok daha çekici, karizmatik ve daha güzel gösterebilir. Hatta saçlar, kişilerin meslekleri, sosyo-ekonomik durumları gibi bir çok konuda ipucu verebilir. Bu yüzden eski çağlardan günümüze saç, insanlar için çok önemli olmuştur. Saçın sağlığı, görünümü, kaybı gibi konular hakkındaki bilgiler herkes tarafından yakından takip edilmektedir.

Gerek genel sağlığın gerekse saç sağlığının sağlanması konusunda ilk dikkat edilmesi gereken hususlardan biri saçın uzun süre ıslak kalmamasıdır. Bu sebeple saçın çabuk kurutulması amacıyla kullanılan saç kurutma makinelerinin seçimi önem kazanmaktadır. Saçın kurutulmasında olduğu kadar şekil verilmesinde de kullanılan saç kurutma makineleri dikkatli seçilmediği takdirde saça zarar verir. Bu nedenle saç kurutma makinesi şikayetleri bir hayli fazladır. Genellikle teknik nedenlerden kaynaklanan şikayetler gündeme gelmektedir.

Saç Kurutma Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Saç kurutma makinesi seçilirken öncelikle saçın özellikleri göz önüne alınmalıdır. Uygun watt aralığı olan 1350 ile 2000 watt arası saç kurutma makineleri tercih edilmelidir. Rahat tutuş kolaylığı açısından ağırlığı az olan saç kurutma makineleri seçilmelidir. Tercih edilen en ideal ağırlık 450 gramdır. Isı ayarı düşük, orta ve yüksek gibi farklı kademedeki saç kurutma makinelerini tercih etmek saç sağlığı açısından önemlidir.

Saç Kurutma Makinelerinde Ortak Şikayet Konuları

Saç kurutma makinelerinin ortak şikayet konularından biri makinenin çabuk bozulmasıdır. Saç kurutma makinesinin içindeki termik aşırı ısıdan dolayı atar ve bu da makinenin çalışmamasına neden olur. Saç kurutma makinelerinin arka kısımlarında hava alma bölümü vardır. Bu bölümün farkında olmadan kapatılması, aşırı ısıya karşı koruma mekanizması olamayan saç kurutma makinelerinde tehlike yaratır.

Saç kurutma makinesinin içindeki kablolar yerinden çıkabilir veya kopabilir. Bu durumda da makine çalışmaz. Saç kurutma makinesinin anahtarı bozulmuş olabilir. Yabancı cisimlerin ya da saçların pervaneye sıkışması sonucu motor dönemez, bu durumda iken makine çalıştırılmaya devam edilirse motor yanabilir ve değiştirilmesi gerekir. Ayrıca ısı anahtarlarında da oldukça sık görülen arızalar şikayetlere sebep olmaktadır.

Saça uygun olmayan ve gerekli ısı ayarı yapılmadan kullanılan saç kurutma makineleri saça çok zarar vermektedir. Saçların kırılmasına ve dökülmesine neden olan saç kurutma makineleri en büyük şikayet konularından biridir. Saça şekil vermek amacıyla da kullanılan saç kurutma makineleri uygunsuz kullanım ve yüksek ısı nedeniyle saça ve saç derisine zarar verebilir. Saç kurutma makineleri gerek saç kurutma amaçlı gerekse saça şekil verme amaçlı olarak çok sık ve çok uzun süreli kullanıldığına genel sağlığa zarar verebilir.

Çünkü saç kurutma makineleri ve benzeri aletler elektromanyetik radyasyon yaymaktadırlar. Uygun kullanımla şikayetler en aza inebilir.

Okumaya devam et
1 yorum

1 yorum

  1. Pingback: Powertec Saç Kurutma Makinesi Fiyatları - Kuaföre Sor !

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trendler