Connect with us

Saç bakımı

Profesyonel Fön Makinesi

Yayın tarihi

/

Profesyonel Fön Makinesi

Her saç kurutma makinesi bir fön makinesi değildir her fön makinesi de profesyonel bir fön makinesi demek değildir. Seçilmek istenen makinenin nerede ve hangi amaçla kullanılacağı önemlidir. Kuaför salonları gibi yerlerde profesyonel fön makineleri bulunmak zorundadır. Profesyonel fön makinelerinin de kendi aralarında türleri bulunur. En iyi makineyi bulmak için profesyonel fön makinesi markaları adı altında bir araştırmaya girişmek gerekmektedir. Söz konusu profesyonellik olunca devreye fazlasıyla ithal ürün girmektedir. İthal ürünlerde daha fazla anlamına gelmektedir.

Saç Kurutma Makinesi ve Fön Makinesi

Her evde bir saç kurutma makinesi bulunmaktadır. Bunlarla fön çekmek pek mümkün değildir. Biraz iyice bir saç kurutma makinesi ile şartlar zorlanarak fön çekilmeye çalışılsa bile fazla başarı sağlanamaz. En iyi fön için profesyonel fön makinelerine ihtiyaç duyulur. Evlerde kullanılmayan bu makineler genellikle işi bilenlerin elinde yani işin profesyonellerin de vardır. Maalesef ki basit saç kurutma makineleri ile fön çekilmez, çekilse de kalıcı olmaz. Saç kurutma makinesi ile fön makinesi arasındaki fark nedir makalemizden detayları inceleyebilirsiniz.

Profesyonel Fön Makinesi Nedir?

Profesyonel fön makinesi genellikle kuaför salonlarında sıklıkla rastladığımız makinelerdir. Makinenin profesyonel diye adlandırılmasının sebebi motor gücünün yüksek olması ve buna bağlı olarak da verdiği ısının fazla olmasıdır. Ayrıca profesyonel fön makinelerindeki iyon teknolojisi sayesinde bu makineler ile çekilen fön bozulmaz ve saçlarda elektriklenme yapmaz. Bu da daha kalıcı bir saç anlamına gelir. Ayrıca bu makineler evlerdeki saç kurutma makinelerine göre daha ağır ve titreşimlidir.

Profesyonel Makineyi Kimler Kullanır?

Profesyonel fön makinesini işin ustası kullanılır. Bu makineler yüksek motor gücüne sahip olduklarından makinenin titreşimi ve yüksek akım gücünden dolayı geri tepmek özelliği fazladır. İşi bilmeyen birisi en iyi makineyi bile alsa güzel fön çekemez. Bu yüzden kuaför salonlarında kullanılır ve kuaför malzemesi satan toptancılarda satılır. Mağazalarda bulmak zordur. Evine almak isteyenler için internet üzerinden satış yapan sitelerde mevcuttur.

Profesyonel Fön Makinesi Nasıl Seçilir?

Profesyonel fön makinesi seçerken ilk önce motor gücüne bakılır. Profesyonel makineler genellikle 2400 watt altına düşmez. Motor gücünün yüksek olması yaydığı ısının yüksek olması demektir. Isı yüksek olursa da saç daha iyi ve çabuk şekil alır. İkinci özellik verdiği sestir. Sürekli bu makinelerle çalışan insanlar yüksek bir sese maruz kalmaktadır, bundan dolayı düşük ses özelliği olan makineler tercih edilir. Bir diğer özellik kullanım süresidir. Bu da bin saat ile değerlendirilir. En önemli özellik ise fiyattır.

Yüksek performans almak istenilen bir makinenin fiyatı da yüksek olacaktır. Ayrıca kullanım ve fiyat kadar garanti süresi de önemlidir. Uzun saatler boyunca hiç durmadan kullanılan makinelerin garanti süresinin uzun olması tüketiciyi rahatlatır.

Türkiye’de Kullanılan Profesyonel Fön Makineleri

İyi bir makine seçebilmek için profesyonel fön makinesi önerileri çok önemlidir. Genellikle ithal ürünler kullanılmaktadır. Ürün ithal olduğu için fiyatı da kur bazından değerlendirilmektedir. Kur bazından fiyat değerlendirmek hiç kimse için karlı olmaz. Değişen kur fiyatı ile birlikte bu makinelerinde fiyatı değişir. Bunun yanı sıra son yıllarda yerli üretim makinemizde piyasa çıkmıştır ve fiyat performans ilişkisi kıyaslandığı zaman oldukça da tutulmaktadır.

Birkaç marka sıralayacak olursak; Etap profesyonel fön makinesi Turbobella profesyonel fön makinesi, Parlux profesyonel fön makinesi ve Ceriotti profesyonel fön makinesi sıralanabilir. Parlux İtalya’nın en meşhur markalarından biridir ve uzun yıllar Türkiye’de de kullanılmıştır. Sektörün en iyi markaları arsında yerini almaktadır. Ceriotti uzun yıllar Avrupa da kullanılmasına rağmen ülkemize daha yeni yeni girmektedir ve güzel bir İtalyan tasarımına sahiptir.

Yerli Üretim Profesyonel Fön Makinesi

Yerli üretim fön makinesi uzun süredir sektörün ihtiyacı olan ve ortaya çıkması ile de rahat bir nefes aldıran durumdur. İthal makinelerin kur farkından dolayı her seferinde farklı fiyat uygulamaları zararına işler yapmayı çoğaltırken yerli üretimin olması rahat bir nefes aldırdı. Yerli üretim profesyonel fön makinelerinin başını Turbobella profesyonel fön makinesi çekmektedir. Yüksek motor gücü ve ısı kapasitesi, teknolojik iyon özelliği, ergonomik kullanımı, uzun ömürlü olması ve fiyatının da daha makul şartlarda olması Turbobella’ya talebi çoğaltmıştır. Salonlarda sıklıkla karşılaşılacak bir marka olduğuna şüphe olmasın.

Profesyonel Fön Makinesi Fiyatları

Profesyonel adının geçtiği her şey de olduğu gibi profesyonel fön makinelerinde de fiyatlar oldukça yüksek. Profesyonel fön makinesi önerileri göz önünde tutulduğunda ithal fön makinelerine fiyat vermek artık pek doğru olmaz. İthal fön makinesi demek kur ile belirlenen fiyat demek anlamına gelir. Kurun son zamanlardaki değişken ve yüksek hali bu makinelerinde fiyatını artırmıştır. Parlux marka bir makine almak isteyenlerin ortalama 500 lira civarı bir parayı gözden çıkarmaları gerekir. Ceriotti marka profesyonel fön makinesi fiyatları da Parlux kadar olmasa da yine de yüksektir. Yerli üretim bir Turbobella marka fön makinesi almak isteyenlerin ise ortalama 300-350 lira civarı bir para ayırması yeterli olacak gibi gözükmektedir.

 

Okumaya devam et
Tıkla yorum yap

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trendler