Connect with us

Saç bakımı

Kuaförlerin Kullandığı Fön Makinesi

Yayın tarihi

/

Fön makinesi ve saçma kurutma makinesi aynı gibi görünse de aslında farklı şeylerdir. Evlerde kullanılan saç kurutma makineleri ne kadar iyi olursa olsun bunlarla fön çekmek zordur. Kuaförler bu sebepten dolayı özellikli makineler kullanırlar. Evlerde kullanılan bir makineyi bir kuaförün elinde göremezsiniz. Eğer böyle bir makine kullanan kuaförünüz varsa derhal onu terk edin. Fön makineleri içerisinde kuaförlerin kullandığı fön makinesi her zaman özellikli ve üstün performans gücüne sahip olmalıdır.

Kuaförler Fön Makinesini Nasıl Seçerler?

İyi bir kuaförün iyi bir ve güçlü bir fön makinesi olmalıdır. Bunun için kuaförler fön makinesi seçerken titiz davranırlar ve bazı özellikleri göz önünde bulundururlar. Kuaförlerin kullandığı fön makinelerinin gücü her zaman daha yüksektir. Yüksek güce sahip makineler yüksek ısı verir. Burada güç ve kalite arttıkça fiyatta artmaktadır. Birçok makine yabancı üretim olduğu için fiyatları kurla birlikte yükselmektedir.

Kuaförler için tasarlanmış yerli üretim makinede vardır. Fiyatı daha ekonomik olsun derseniz araştırmadan geçilmemelidir. Bir kuaför fön makinesi seçerken aldığı markanın ürün yelpazesine de dikkat etmelidir. Aynı marka mutfak robotu ve benzeri ürünlerde piyasaya sürüyorsa bir kez daha düşünmekte fayda var. Kuaförlük sektörü büyük bir sektör ve malzemeleri de özel olarak üretilmektedir.

Profesyonel Fön Makineleri

Profesyonel fön makinelerinin en önemli özelliği yüksek watt gücüdür. 2400-2700 watt arasında gücü değişmektedir. Profesyonel fön makineleri genelde siyah ya da lacivert renkte üretilmektedir. Rengarenk bir profesyonel makine göremezsiniz. Böyle bir makine gördüğünüzde ise özelliklerini iyi okumanızda fayda vardır çünkü profesyonel gibi pazarlanan sıradan bir makine ile karşı karşıya olma durumunuz çok yüksektir.

Profesyonel fön makineleri sadece kuaförler için ürün satan toptancılarda ya da bunların internet sitelerinde vardır. Profesyonel fön makinelerinde her zaman iki farklı boyutta fön başlığı bulunur. Fırça boyutuna göre fön başlığını değiştirmezseniz kaliteli bir iş çıkaramazsınız. Amatör makinelere göre verdiği ısı daha yoğundur. Profesyonel makinenin en önemli özelliği kaç saniyede ısı süresini artırabildiğidir. Eğer bu süre uzunsa föne başlamadan önce makineyi gereksiz yere çalıştırmak gerebilir. Bu da zaman ve enerji kaybı demektir.

Profesyonel Gibi Duran Makinelerden Kaçınmak

Piyasada çok fazla marka var. Bunların arasında kendini profesyonelmiş gibi pazarlayanları çok revaçta. Profesyonel gibi duran makineleri alamamak için iyi araştırma yapmak gerekir. Her hangi bir mağazaya girip makine alınırsa ve bu bir kuaför salonunda kullanılırsa o makineden hem iyi iş çıkmaz hem de ömrü uzun olmaz. Evlerde profesyonel makine ile fön çekmek isteyenler yine kuaför toptancılarından ürün almak zorundadır. Mutfak robotu üreten bir firmanın böyle bir makine üretmesi pek olası değildir. Fiyatları karşılaştırdığımız zaman ise profesyonel makinelerin fiyatının yüksek olması göze çarpan bir özelliktir.

 

Okumaya devam et
Tıkla yorum yap

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trendler