Connect with us

Saç bakımı

Fön makinesi

Yayın tarihi

/

Fön Makinesi

Fön makineleri her evde bulunması gereken çok önemli cihazlar arasında yer almaktadır. Hem saçınıza şekil vererek iyi bir görünüm almasına yardımcı olur. Duştan sonra saçlarınızı kurutmanıza olanak tanıması gibi özelliklerinden dolayı çok kaliteli bir fön makinesini almanız gerekmektedir. Piyasada çok çeşitli fiyatlarda farklı işlevsel özellikleri bulunan güçlü fön makineleri bulunmaktadır. Genel olarak toplumda en iyi fön makinesi nasıl olur sorusu her zaman sorulmaktadır. Nelere dikkat edilmesi konusunda ciddi bilgi eksikliği bulunmaktadır. Özellikle art niyetli ya da bilgisiz satıcılar tarafından yanlış yönlendirilerek kötü fön makineleri de satın alabilirsiniz. Fön makinesi alırken karşınıza çıkacak sorunlara dikkat etmelisiniz.

Fön Makinesi Alırken Önemli Noktalar

Fön makinesi satın alırken, özelliklerini iyi bir şekilde değerlendirerek satın almak gerekmektedir. Fön makinesi alırken en çok dikkat etmeniz gereken hususlar madde madde açıklanmaktadır. Fön makinesi kullanarak saçınıza istediğiniz şekli vermek bazen zor bir iştir. Hem bilgi hem de beceri gereken işi yaparken fön makinenizin kaliteli olmaması size ciddi zorluklar çıkartacaktır. Bu sebeple fön makinesi satın alırken, makinenin elinize iyi oturması fön makinenizi rahat ve istediğiniz gibi kullanabilmeniz için son derece önemlidir. Saçların uzunluğu ve yapılmak istenen modele göre fön çekme zaman zaman oldukça uzayabilmektedir. Dolayısıyla satın alacağınız fön makinesinin hafif olması elinizde ağrıya sebep olmayacağından fön çekme işleminiz kolay olacaktır.

Üretim Yeri ve Çalışma Gücü

Aldığınız fön makinesinin uzun süre güvenli bir şekilde kullanmak istiyorsanız üretim yerine bakmalısınız. Uluslararası standartları olan ülkeleri tercih etmenizde fayda bulunmaktadır. Bu gibi ülkelerde üretilen cihazlar her zaman kalitelidir. Fön makinelerinin kaliteli çalışması için gerekli olan çalışma gücü bulunmalıdır. Eğer hızlı kurutma ve yüksek ısı istiyorsanız çalışma gücü yüksek turbo üfleme veya mega turbo özelliği olan fön makinelerini tercih etmelisiniz. Bazı kullanıcılar fön makinesi tavsiye fikirleri alarak satın alabilmektedirler. Ancak bu konuda dikkatli olmalılar.

Soğutma Butonu ve Kullanılan Malzemeler

Saçlara kalıcı bir şekil verebilmek amacıyla sıcak hava ve soğuk hava da önemlidir. Bu nedenle saça kalıcı şekiller vermek için makinede bir soğutma butonu olması işinizi kolaylaştıracaktır. Fön makinelerinde şikâyetçi olunan konulardan bir tanesi de saçın çok kırılmasıdır. Saçın kırılması saça zarar vererek sağlıklı uzamasını ve kalitesini etkiler. Aynı zamanda fön makinesinden beklenen özelliklerden biri de ısıyı eşit şekilde dağıtarak saçın kolay biçimde şekil almasını sağlamaktır. Fön makinesi bu özelliğe sahip değilse fön çekmek çileye dönüşür. Saçınızı bozmadan ısıyı eşit dağıtarak fön çekmek istiyorsanız sıcak hava çıkışında yer alan ızgaraların turmalin, seramik veya nano silver olduğuna dikkat etmelisiniz.

Güvenlik ve Garanti

Saç kuruturken anlık problemler neticesinde meydana gelebilecek ciddi yangın gibi olumsuz bir durumla karşılaşmamak ve güvenliği sağlamak amacıyla alınan makinenin termostatlı olmasına dikkat etmelisiniz. Tüm elektrikli veya elektronik cihazlar zamanla çok çeşitli sebepler ile arıza yapabilirler. Dolayısıyla fön makinesi, elektrikli veya elektronik cihazlar satın alacağınız zaman garanti belgesine sahip olmasına önem vermelisiniz.

Hangi Marka Fön Makinesi Almalıyım? En İyi Fön Makinesi Tavsiyeleri

Fön makinesi satın almak istediğinizde farklı markalara ait en iyi fön makinesi çeşitleri bulunmaktadır. Piyasada bulunan fön makinelerine bakıldığında genel olarak çok kaliteli ürün üreten elektrikli ev aleti firmaların fön makineleri tercih edilmelidir. Bu makineler daha çok saç kurutma makinesi tarzı olan makinelerdir. Daha iyi fön tecrübesi sunan bazı markalar da bulunmaktadır.

Kaliteli Ürünler

Türk markası olan bazı ürünlerde bulunmaktadır. Kaliteli fön makineleriyle dünya çapında güzel bir üne kavuşmuştur. Ülkemizde ve günümüzde dünyanın dört bir yanına ihracat yapan firmalar kuaförlerin tercih ettiği markalar arasında bulunmaktadır. 2700 Watt gibi oldukça çok yüksek güce sahip olan makinelerdir. Ayrıca Turbo Charger teknolojisi motor hızını %80 artırmak mümkündür. Piyasadaki fön makineleri arasında yüksek güçlü Turbo Charger motor ülkemiz tarafından kullanılmaktadır. Class III yalıtımı sayesinde %30 daha sessiz çalışma sunarak cihazınızı çok sessiz ve rahat olarak kullanmanız mümkün olmaktadır. Yeni rezistansı sayesinde %50 oranında hızlı ısınmakta ve sizi beklemekten kurtarmaktadır. Geniş servis ağı ve garantisi sayesinde bir problem durumunda sorununuzu hemen çözebilirsiniz.

İtalyan Kalitesi

Fön sırasında saça pozitif hava ile elektriklenmeye sebebiyet vererek saçların şekil almasını zorlaştıran ürünler bulunmaktadır. Bazı ürünler kullanmış olduğu iyon teknolojisi sayesinde elektriklenmenin önüne geçmiştir. Çok kaliteli özelliklerinin yanı sıra sadece saç kurutma makinesi olarak da kullanmanız mümkündür. Çok sayıda kuaförün tercih ettiği kaliteli makineler bulunuyor. Fön makinesi dünya çapında güçlü olan İtalyan firmaların üstünlüğe sahip olmasında önemli olmaktadır. 220 Volt 50/60 Hertz AC gerilim 2500 Watt gibi çalışma gücüne sahip güçlü bir fön makinesidir. Bu çalışma gücü ile fön süresini hayli kısaltarak saçlarınızın zarar görmesini önlemektedir. Ayrıca sahip olduğu boyut ve ağırlık ayrıca tutuş rahatlığı ile kaliteli bir fön deneyimi sunar. 6 cm uzunluğundaki A6 ve 7 cm uzunluğunda başlıkları ile kilitlenme problemlerinin önüne geçmektedir.

Teknik Analizler

3 metre kablosuna sahip olması sayesinde istediğiniz yerde oldukça rahat fön çekebilmeniz mümkündür. Ayrıca kablo Avrupa güvenlik standartlarına uygun olup herhangi bir ciddi güvenlik sıkıntısı ile karşılaşmadan gönül rahatlığıyla her zaman kullanabilirsiniz. Emniyet düzenekli termikli rezistansı sayesinde güvenlik sorunlarına karşı gerekli tüm önlemleri almaktadır. 100 C üfleme sıcaklığı bulunan, soğuk üfleme özelliği ile saçınızda elektriklenme olmadan kalıcı şekilde fön çekmenize olanak tanımaktadır. Sahip olduğu 3 yıl garanti sayesinde cihazınızı gönül rahatlığıyla kullanabilir ve aksilik de hızlı bir şekilde sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Kaliteli Görünüm ve Kullanım

Fön makinesi ve saç kurutma makinesi sistemi üreticilerinden olan bazı şirketler rahat bir şekilde kullanabileceğiniz birçok ürünü sizlere sunmaktadır. Kuru ve yıpranmış olan saçlarınızın bile parlak ve güzel görünümlü olmasını sağlamak için iyonik bakım özelliği bulunan keratin therapy pro 2200 watt motor gücüne sahip olan cihazlar bulunmaktadır. 3 farklı hız ayarı ve 3 farklı ısı ayarı istediğiniz şekilde kullanıma imkân sağlamaktadır. Keratin therapy pro aynı zamanda 3 çeşit fön başlığı aparatı ile saçlarınıza güzel şekli vermenizi oldukça kolay bir hale getirmektedir. Çeşitli renk seçenekleri ve tasarımı ile oldukça estetik kaliteli bir görüntü sunmaktadır. Fön makinesi alırken ciddi paralar ödeyebilirsiniz. Fakat bu ödediğiniz parayı hak etmeli alacağınız ürün. Fön makinesi fiyatları 50 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar kullanım ve isteklere göre değişmektedir.

Makinelerde Hijyene Dikkat

Fön işleminde önemli noktalardan biri sağlık açısından gerekli olan hijyeni sağlamak için keratin therapy sistemi olmasıdır. Kolaylıkla çıkarılabilir olan difüzör başlık ve çok kolay temizlenebilen bir ızgara bulunmasıdır. Bu sayede istediğiniz zaman isteğiniz yerde temizliğinizi yapabilmeniz mümkün olmaktadır. Bayanların korkulu rüyası haline gelen fön sonrası saçlarda oluşan veya meydana gelen elektriklenme keratin ile tarihe karışmaktadır. Bugüne kadar birçok kullanıcılarından son derece güzel olumlu puanlar alan keratin sistemi fiyat ve performans açıdan da oldukça iyi güzel bir alternatif sunmaktadır.

Okumaya devam et
Tıkla yorum yap

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trendler