Connect with us

Saç bakımı

Fön Makinesi Tavsiye

Yayın tarihi

/

Fön Makinesi Tavsiye

Son yıllarda piyasadaki çeşitliliği göz önünde bulundurursak fön makinesi seçmek oldukça zor ve zaman alıcı bir iş oldu. Fön makinesi seçmek kadar fön makinesi tavsiye etmekte zorlaştı. Yeni teknoloji ile üretilen saça dost olan ve saçı seven bu makineler tüketici memnuniyetini de artırdı. Her ne kadar seçmesi zor olsa da ileri teknoloji ve ergonomik yapıları sayesinde yeni makineleri kullanmak bir o kadar da keyifli bir hal almaktadır. Her profesyonelin elinde en az bir tane olması gereken fön makineleri günümüzde artık evlerde kullanılmaktadır.

Fön Makinesi nedir?

Fön makinesi saça şekil vermek için işin profesyonelleri olan kuaförler tarafından kullanılan ve özel olarak tasarlanmış makinelerdir. Özel tasarımları sadece görüntü olarak değil motor gücü olarak da düşünülmelidir. İyi bir fön makinesinin yardımı ile en dalgalı ve yola gelmez saçlar bile dümdüz olabilir. Fön makinelerinin motor güçleri yüksektir. Motor güçlerinin yanı sıra iyon teknolojisi denilen bir teknoloji ile donatılmışlardır. İyon teknolojisi saça zarar vermeden şekil vermeyi amaçlayan bir teknolojidir. Saçın şekil alması kadar zarar görmemesi de önemlidir.

Fön Makinesi Nasıl Seçilir?

Fön makinesi kullanan için tasarımına ve gücüne göre seçilirken tüketici için fiyatına göre seçilmektedir. Özel tasarıma ve güce sahip makineler oldukları için fiyatları da bir o kadar yüksek seyretmektedir. Profesyonel kullanıcılar motor gücüne, filtre temizliğine, kolay taşınabilir olmasına, ses seviyesinin düşük olmasına, hafif ve titreşim oranının az olmasına bakar. Fön makinesi saça dost olduğu gibi kullanıcıyı da yormaması gerekir. Evde fön çekenler ise genelde tavsiyeler üzerine fön makinesi aldıklarından makine almadan önce detaylı bir şekilde araştırmaları ve mümkünse işin profesyonellerine danışmaları gerekmektedir.

Kuaförlerin Kullandığı Fön Makineleri Nelerdir?

Piyasada çok fazla fön makinesi bulunmaktadır ve bu da büyük bir karmaşa ortamı demektir. Çin’den gelen fön makineleri her ne kadar motor gücünü yüksek gösterse de aslında gösterdiklerinin yarısı kadar bir motor gücüne sahiptir. Kuaförler sektörde lider olan belirli marka fön makinelerini kullanmaktadır. Bu fön makinelerinin birçoğu ithal ürünlerdir ve saça zarar vermeden kısa sürede düzleştirmektedir. Kuaförlerin kullandığı profesyonel fön makineleri kuaför malzemeleri satan özel dükkanlar da ve internet ortamında satılmaktadır. Evine almak isteyenler internet sitelerini takip edebilirler ya da kuaförlerinden yardım alabilirler.

Fön Makinesi Fiyatları

Fön makinesi fiyatları oldukça yüksektir. 90-100 liraya fön makinesi bulmak mümkün değildir. Bu ucuzlukta bir makine bulunsa bile bunun profesyonel bir fön makinesi olmadığı fiyatından anlaşılmalıdır. Her profesyonel fön makinesi bu işte usta şirketler tarafından üretilmektedir. Herhangi bir küçük ev aleti üreten firmalar tarafından üretilmezler ve bu tip ürünler satılan mağazalarda bulunmazlar. İthal ürünlerin fiyatı döviz fiyatlarına göre belirlenmektedir. Bu sebepten dolayı alınan makinenin aynısını birkaç ay sonra daha yüksek fiyata alma durumu ortaya çıkmaktadır. Burada da devreye yerli üretim fön makineleri girmektedir.

Parlux Fön Makinesi

İtalya’nın önde gelen fön makinelerinin başını çekmektedir. Dünyada birçok ülkeye kendini kabullendirmiş bir makinedir Parlux fön makinesi ve işin profesyonelleri tarafından fazlaca kullanılmaktadır. Türkiye’de de fazlaca kullanılan 3800 modeli mevcuttur. 2100 W gücünde bir motora sahiptir. Bu makinenin tercih edilmesinin en büyük sebebi ergonomik kullanımıdır. Uzun süre ayakta kalarak sürekli fön çekmeleri gereken kuaförleri en az seviyede yorduğundan herkesin sahip olmak istediği bir makinedir. Uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir. Tüm iyi özelliklerinin yanında tek kötü tarafı fiyatının yüksek olması gösterilir. Fiyatı 700 TL üzerindedir.

Elchim Fön makinesi

1945’den beri üretim yapan bir firmanın ürünüdür Elchim fön makinesi ve Türkiye’de de yüksek fiyatına rağmen sıklıkla tercih edilmektedir. Ülkemizde en çok 3200 serisi kullanılmaktadır. 2150 W gücü ile saçlara kolayca şekil vermeyi amaçlamaktadır. 2 hız ayarı ve ani soğuk hava verme özelliği sayesinde kullanım alanı oldukça geniştir. Makinenin en büyük avantajlarından biride uzun kabloya sahip olmasıdır. Hafif bir makinedir ve kullanıcısını yormaz. Yine tüm bu avantajların yanında tek dezavantajı fiyatıdır. İthal ürün olduğu için ülkemize giriş fiyatı kur üzerinden hesaplanmaktadır.

Turbobella Fön Makinesi

Yerli üretim bir fön makinesidir ve son zamanlarda işin profesyonelleri tarafından fazlaca kullanılmaktadır. Tercih sebeplerinin başını tabii ki fiyat politikası çekmektedir. İthal ürünlere nazaran üçte iki gibi bir fiyata satılmaktadır. Fiyatının uygunluğunun yanı sıra 2700 W gücü ile piyasadaki ürünlerin içinde en yüksek güce sahip olan bir makinedir. İki sıcak hava ayarı ve bir hızlı soğutma özelliği ile rakipleri ile aynı kulvar da yarışmaktadır. Uzun süre kullanımı firma tarafından garanti edilmektedir.

Yerli üretim olduğu içinde garanti ve parça sorunu yaşanmamaktadır ve ulaşım daha kolaydır. Ev kullanımı da uygun olan bu makineye ulaşmak için internet mağazalarında dolaşmak gerekiyor. Her ne kadar yerli üretimde olsa herhangi bir mağazada bulunması mümkün değildir.

 

 

Okumaya devam et
Tıkla yorum yap

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trendler