Connect with us

Saç bakımı

Fön Makinesi Önerileri

Yayın tarihi

/

Fön makinesi alırken dikkat etmeniz gereken birkaç durum vardır. Bu durumlar saçlarınıza şekil verirken hem zamandan tasarruf etmenizi, hem de etkili sonuç almanızı sağlayacak ufak ipuçlarıdır. Fön makineleri genelde kuaförler tarafından tercih edilen, saçın hem daha hızlı kurutulmasını hem de şekil verilmesini sağlayan ürünlerdir. Fön makinesi önerileri dört ana başlık altında incelenebilir.

Ürünün Hafifliği

Fön makinesinin hafifliği, kullanan kişinin kollarının ve bileklerinin yorulmasını engelleyecektir. Böylelikle saatlerce ayakta kalan kuaförler daha rahat saça şekil verebilecektir. Hafif bir fön makinesi tercih ettiğinizde seyahatlerinizde de yanınızda götürebilirsiniz. Daha hızlı kurutma ya da şekil verme sağlamak için turbo düğmesi bulunan makineleri tercih edebilirsiniz.

Sesi

Fön makinelerinin sesi yüksek desibelde çıkmaktadır. Öyle ki bazen konuştuğunuzu duymak bile zorlaşır. En iyi önerilerden birisi diğer bütün özellikleri aynı olan iki fön makinesinden sesi daha az olanı tercih ederseniz, hem sağlığınız hem de müşteri ilişkileriniz açısından size çok daha fazla yarar sağlayacaktır. Ayrıca sürekli kulaklarınızı aynı desibelde uğultuya maruz bırakmak sağlığınızı etkileyeceği için daha sessiz fön makineleri tercih etmelisiniz.

Uluslararası Standartlar

Fön makinesi seçerken uluslararası bazı standartlara uygunluğunu sorgulamalısınız. Eğer aldığınız ürünü uzun süre kullanmak istiyorsanız mutlaka uluslararası standartlarda üretilmiş olmasına özen gösterin. Motor performansının, çalışırken ki gücü ve soğutma düğmesinin olması önemli noktalardır.

İyon özelliğine sahip olan fön makineleri, saçlardaki şekil verme esnasında oluşan statik elektriği minimuma indirerek saçlarınızın kabarmasını engellemektedir. Böylelikle saçlarınızdaki kabarıklığı bir başka ürünle gidermek zorunda kalmazsınız. Fön makinenizin sağlıklı olduğunu anlamak için mutlaka termostat içeren bir tanesini tercih edin.

Fön makinelerinde 2000W altındakiler istenilen sonucu verebilir, özellikle fön çekerken. Yeterince güçlü olmayan makineler fönünüzün çabuk bozulmasına ve istediğiniz sonucu almamanıza neden olacaktır. Fön makinenizi alırken dikkat etmeseniz de daha sonrası için gerekli olacak bir diğer etmen ise aktif bir müşteri hizmetleri alabilmektir. Ürününüzle sıkıntı yaşadığınız zaman sizlere yardımcı olabilmelidir ve ürünlerinin daha iyi hizmet verebilmesi için iletişimde kalmalılardır.

Sıcak Hava Çıkışı Izgaraları

Kimse saçlarına şekil verirken kırılmasını istemez. O yüzden sıcak hava çıkan ızgaraların seramik ya da nano silver gibi maddelerden yapılması, çıkan havanın eşit bir şekilde saça dağıtılmasını sağlamakta ve verimli bir sonuç almanızı sağlamaktadır. Nano silver uçlar, makinede bakteri ve ya hastalık yapıcı etkenlerin önlenmesine de yardımcı olur. Sağlıklı saçlar için mutlaka bu özelliklere sahip fön makineleri seçilmelidir.

Sıcak hava düğmesinin yanında soğuk hava veren düğmeleri olan fön makineleri de vardır. Bu düğmeler şekil verirken ısıttığınız saçınızın daha çabuk soğuyarak şeklini kaybetmesini önleyecek soğuk havayı fön makinesinin üflemesini sağlar. Eğer saçlarınızın kendi kendine soğumasını bekleyecek zamanınız yoksa bu düğmeye sahip olan fön makineleri hayatınızı kolaylaştırabilir.

Okumaya devam et
Tıkla yorum yap

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trendler