Connect with us

Saç bakımı

Fön Makinesi İle Saç Kurutma Makinesi Arasındaki Fark

Yayın tarihi

/

Saç bakım ürünleri sadece şampuan ve saç kremi gibi kozmetik ürünlerle sınırlı değildir. Saçınızın bakımı için bazı teknolojik aletlere yani makinelere de ihtiyacınız olabiliyor. Bu sebeple saç bakımınızı tam bir şekilde yapmak istiyorsanız saç kurutma makinesi ve fön makinesini de saç bakımınızı sağlamak ve tamamlamak için kullanmanız gerekiyor. Banyo yaptıktan veya duş aldıktan sonra saçlarınızı kurutmanız için saç kurutma makinesini kullanarak saçlarınızı kurulayabilirsiniz.

Eğer kuru olan saçlarınızı düz, dalgalı ya da kıvırcık bir şekle sokmak isterseniz fön makinesinden yardım alarak saçlarınıza istediğiniz şekli kısa süre içerisinde verebilirsiniz. Aynı işlemi saç kurutma makinesi ile yapabilirsiniz. Ancak bu durum saç kurutma makinenizin kalitesine ve sizin el becerinize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple saç kurutma makinesini ve fön makinesini kendi kullanım alanlarına uygun olarak kullanmanızda fayda vardır.

Saç Kurutma Makinesi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Saç kurutma makinesi saç bakımınız için gerekli olan ürünlerin başında gelmektedir. Islak durumda olan saçlarınızı saç kurutma makinesinden esen sıcak hava ile rahatlıkla kurutabilirsiniz. Ayrıca saç kurutma makinesi ile makinenizin sıcak hava üfleme gücüne bağlı olarak şekilde verebilirsiniz. Ancak saçınıza şekil verme ve diğer işlemler için fön makinesini kullanmanız daha etkili olacaktır. Saç kurutma makinesi boyut olarak küçüktür. Saç kurutma makinesinin ağız kısmı olarak tabir edilen sıcak hava üflediği alan ise geniştir. Bu sebeple saçınızın her yerini kolayca kurutabilirsiniz. Fakat saç kurutma makinesi ile şekil vermekte zorlanırsınız.

Fön Makinesi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Fön makinesi, tıpkı diğer saç bakım ürünleri gibi saç bakımı için gerekli olan bir alettir. Ancak fön makinesinin saç bakımı üzerindeki etkisi daha çok saça şekil verme ile ilgilidir. Fön makinesi boyut olarak saç kurutma makinesinden genellikle daha büyüktür. Ayrıca fön makinesinin ağız kısmı yani sıcak hava üflediği alan daha dar ve büyüktür. Bu sebeple fön makinesi tek bir noktaya hızla sıcak hava üflediği için şekil verme işlemini gerçekleştirmesi de oldukça kolaydır.

Ayrıca fön makinesinin sıcak hava üfleme gücü saç kurutma makinesinden oldukça fazladır. Zaten bu sebeple saça şekil vermek için kullanılır. Ayrıca fön makinesi saça şekil verdiği için saçın elektriklenmesini önleyen iyonizerlere sahip bir ürün olarak tasarlanmaktadır. Yani genel amacı saça en iyi şekilde şekil vermektir.

Saç Kurutma Makinesi ve Fön Makinesi Aynı Etkiye Sahip Midir?

Aslında saç kurutma makinesi ve fön makinesi arasında en çok kafa karıştıran durum bu olarak ortaya çıkıyor. Eğer saç kurutma makinenizi hem saçınızı kurutmak hem de saçınıza şekil vermek için kullanmak istiyorsanız bu oldukça zor olacaktır. Çünkü yapısı gereği saç kurutma makinesinin etki alanı saçınızı kurutmak olduğundan şekil vermeniz zor olacaktır. Aynı durum fön makinesi içinde geçerlidir. Her ikisinin de kendi alanlarında etkileri fazladır.

Saç Kurutma Makinesi Ve Fön Makinesinde Bilmeniz Gerekenler

Saç kurutma makinesi veya fön makinesi almak istiyorsanız en pahalı olan ürün en kaliteli olandır, algısından kurtulmalısınız. Çünkü uygun fiyata oldukça kaliteli ürünler bulabilirsiniz. Ayrıca saç kurutma makinesi saçı kuruttuğu için içerisinde elektriklenmeyi önleyen iyonizerler bulunmaz ancak fön makinesi şekil verdiği için onda bulunur.

Okumaya devam et
Tıkla yorum yap

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trendler