Connect with us

Saç bakımı

Arzum Saç Kurutma Makinesi

Yayın tarihi

/

Saç kurutma makinesi kadın, erkek, çocuk herkesin saçlarını şekillendirmede kullandığı en önemli elektrikli aletler arasında yer almaktadır. Bu makineler öncelikli olarak saçı kolay şekilde kurutmak ve sonrasında ise gerekli şekillendirme işlemini yapmak amacıyla tercih edilmektedir. Kullanım kolaylığı ve performans açısından arzum saç kurutma makinesi tercih eden müşteriler, kendi ihtiyaçlarına göre alabilecekleri pek çok makine seçeneğiyle karşılaşmaktadır. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak saç kurutma makinelerinin fonksiyonları da giderek çeşitlenmektedir. Eskiden sadece saç kurutma amacıyla kullanılan cihazlar şuan bu özelliklerinin yanı sıra profesyonel olarak da üretilmektedir. Buna bağlı olarak da saça şekil vermekte kullanılan pek çok ek aparat saç kurutma makinesinde kullanılabilir hale gelmektedir.

Saç Yapısına Uygun Makinenin Seçimi

Saç kurutma makinesi seçerken saçın yapısını dikkate almak gerekmektedir. Kalın ve kıvırcık saçlara sahip olan kişilerin normal saç kurutma makinelerinden çok, iyonlu olanları tercih etmeleri gerekmektir. Çünkü iyonlu olan saç kurutma makineleri saçın kabarmadan ve elektriklenmeden korunmasına yardımcı olmaktadır. Arzum markasında bulunan Hair Star, Belissima ve Fold Away iyonlu saç kurutma makinesi modelleri sayesinde müşteriler saçlarını kabarmadan ve elektriklenmeden kurutabilmektedir.

Saç yapısı kırılgan, ince ve zayıf olan kişilerin ise kurutma makinesi tercih ederken porselen kaplama olanları seçmesi gerekmektedir. Bu sayede saç kurutulurken tellerin zarar görmesi engellenmektedir. Aynı şekilde sıklıkla saçlarını düzleştiren ve fön çeken kişilerin de Arzum’da bulunan Profön model saç kurutma makinesinden faydalanarak saçlarını yıpratmadan istedikleri sonuçlara ulaşmaları mümkün olmaktadır. Arzum’un Profön model saç kurutma makinesi aynı şekilde saçları kalın olan kişilerin yıpratmadan saçlarını kurutmalarını da sağlamaktadır.

Kurutma makinelerinin teknik özellikleri

Kurutma makinesi alınırken makinelerin üretimi sırasında eklenmiş olan teknik özelliklere fazlasıyla dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü teknik özellikler hem makinenin ömrünü hem de kullanan kişilere sağladığı avantajları belirlemektedir. Arzum markasının tüm kurutma makineleri müşterilerin isteklerini kolaylıkla karşılamaktadır. Ekonomik segment olan Arzum Senfoni Red, Teknosil Neo, Linda, Hairstar Mini ve İmaj saç kurutma makinesi modelleri birkaç farklı ısı ayarı altında saç kurutma işlemini gerçekleştirmektedir.

Saç kurutma makinelerinin watt özellikleri kurutma güçlerini belirlemektedir. Makine seçerken değerlendirilecek önemli kriterler arasında yer almaktadır. En az 2000 watt ve üzeri kurutma kapasitesi olan Arzum saç kurutma makineleri farklı ısı ayarı özelliklerine bağlı olarak çalışmaları yanı sıra aparatlarının katlanması sayesinde de ergonomik kullanım özelliği sunmaktadır. Saçı kuruturken makinenin farklı ısı ayarının bulunması ince telli, kalın telli ve uzun saç yapılarında oldukça işe yaramaktadır. Bu özellik sayesinde saçların zarar görmeden farklı ısı ayarları kullanılarak kurutulması sağlanmaktadır. Kurutma makinesi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de ne kadar fonksiyonel olduğudur. Arzum markasında bulunan Profesyonel 5003 ve Profön Nev modelleri müşterilerin bu isteklerini karşılamaktadır.

Okumaya devam et
Tıkla yorum yap

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trendler