A+ A A-
Tavsiye

Evde keratin bakımı nasıl yapılır?

Çarşamba, Temmuz 17 2013, 07:49 AM
Piyasada keratin bakımı adı altında pek çok ürün satılıyor fakat bu ürünler büyük bir çoğunluğu aslında keratin bakımı değil. Üreticiler içeirsine elbette keratin ekliyorlar fakat etkili bir keratin bakımı kesinlikle %100 saf keratin ile yapılmalıdır. Saf keratinler brezilya fönü yapılırken kullanılan keratinlerdir. Piyasadaki ürünler ise keratin katkılı ürünlerdir.

Saf keratin ile saçınıza bakım yaparken 2 seçeneğiniz var.

* Keratini saçınızı mühürlemek için, ürünü saçınıza sürdükten sonra düzleştirici (pres makinesi) ile 180-200 derece arasında saçı presleyin ve sülfatsız şampuan ile yıkayın. Fakat bu işlem brezilya fönünde olduğu gibi saçı kalıcı olarak düzleştirir. Eğer saçlarınızın düzleşmesini istemiyorsanız aşağıdaki diğer yöntemi uygulamanız gerekiyor.

* Keratini sürdükten sonra saçınızı sıcak bir havlu ile sarın. Havluyu sobada vs. ısıtıp kulllanabilirsiniz. Veya başınıza sardıktan sonra fön makinesi yardımı ile havluyu ısıtın. Eğer kuaför salonundaysanız mizamli makinelerini kulllanın.
Yanıtlar (1)
 • Onaylanan Yanıt

  özlem
  Kullanıcı
  özlem
  Çevrimdışı
  Pazar, Kasım 30 2014, 03:00 PM - #kalıcı bağlantı
  Merhaba burçin bey brezilya fönüyle ilgili yazınızı okudum brezilya fönünün kesinlikle saç dökülmesi yapmadığını çünki diplere sürülmediğini yazmışsınız fakat ben 2 kere yaptırdım ve ikisinde de diplere sürdüler yıkamadan 3 gün beklememi söylediler ve bir süre sonra saçlarım dökülmeye başladı yaklaşık 7 8 aydır saçlarım inanılmaz çok dökülüyor, benim gür saçlarım vardı o kadar güzeldi ki herkesin dilindeydi ama şuan kel kalmak üzereyim ve çok üzgünüm saç bakım yağları kullandım doktora gittim losyon şampuan demir ve çinko ilacı verdi kullandım ama naptıysam dökülmede hiç azalma olmuyor yakında hiç saçım kalmayacak lütfen bana yardımcı olur musunuz psikolojim bozuldu resmen yaa, saçlarımı açık bırakamıyorum çünki oturduğum yerde bi süre sonra her yer saç oluyor inanın normal bi dökülme değil :(
  Yanıt küçültülmüş Show
Yanıtınız

En Çok Puan Alanlar

1
Cüneyt / Mersin
Cüneyt / Mersin
Toplam Puan: 98
2
Kuaför Burçin
Kuaför Burçin
Toplam Puan: 36
3
Kuaför Tarık
Kuaför Tarık
Toplam Puan: 33
4
nida
nida
Toplam Puan: 9
5
eren
eren
Toplam Puan: 8

Giris Yap or Uye Ol